Skvělý start! Frodl vynuloval Kometu a Energie má druhou výhru

Energie na úvod sezony válí! Svěřenci trenéra Davida Bruka po výhře ve Vítkovicích porazila doma brněnskou Kometu 4:0 a po dvou zápasech mají na svém kontě šest bodů. První čisté konto v karlovarském dresu vychytal Dominik Frodl.
Tipsport extraliga, 2. kolo, ne 17.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Kometa Brno
4:0
1:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 08:00 Černoch (Hladonik, Beránek; 5/5), 27:46 Beránek (Černoch, Hladonik; 5/5), 46:26 Jiskra (Gríger, Kangasniemi; 5/4), 50:43 Procházka (Beránek, Černoch; 5/4). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Brejcha, Gerát. Diváci: 4527. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 22:27 (4:10, 7:11, 11:6). Zblokované střely: 8:18. Hity: 11:7. Vhazování: 30:22. Průběh utkání: 4:0.
diváci4527
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Havlín, Dlapa, Pulpán, Huttula, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, Procházka.
HC Kometa Brno: Furch – Kučeřík, Gazda, Lintuniemi, Holland, Ďaloga, Ščotka, Kaňák – Okál, Holík, Moses – Pospíšil, Cingel, Zbořil – Kohout, Marcinko, Flek – Zaťovič, Vincour, Jenyš.

Energie si pro své fanoušky představila parádní vstup do domácích extraligových bojů. Kromě předzápasového doprovodného programu se diváci mohli těšit z úvodní branky zápasu, když s kotoučem po levé straně projel Hladonik a poslal puk na Jiřího Černocha, který pohotově zavěsil puk do víko Furchovy branky v 8. minutě. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, když Kristián Pospíšil našel v přečíslení Lukáše Cingela, o jehož střelu se postaral brankáře Energie. Fotbalové vedení si Karlovarští pohlídali do konce první třetiny.

V prostřední části měli optickou převahu energetici, což nakonec přineslo také své ovoce. Ve 28. minutě našel kapitán Černoch zpoza brány dobře připraveného Ondřeje Beránka před brankou, který ze slotu poslal Energii do dvoubrankového vedení. Vzápětí se však začalo hojně vylučovat na straně Karlovarských, a tak byl před Dominikem Frodlem pořádný frmol. Ten svým čarodějným výkonem udržel vedení domácích až do sirény signalizující konec druhého dějství.

Trestání energetiků pokračovalo i ve třetí třetině, ale hru v oslabení Karlovarští hravě zvládli. Nakonec se i domácím podařilo získat přesilovou hru, a tu náležitě potrestali a proti dělovce z první v podání Víta Jiskryneměl gólman Komety žádnou šanci. I v další početní převaze byli energetici úspěšní. Ondřej Beránek poslal do samostatného úniku Ondřeje Procházku, jenž střelou ze slotu zamířil k tyči a zaznamenal první extraligovou trefu ve své kariéře a Energie si připsala druhé soutěžní vítězství.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Prvním pilířem našeho vítězství je precizní týmový výkon, který byl mimořádně obětavý. Další je Dominik Frodl a práce našeho speciálního týmu v oslabení, protože přečkal velkou řadu hry při nerovnoměrném počtu hráčů. Kluci odvedli neskutečně poctivou práci. Byli jsme rádi, že jsme mohli udělat takovou radost našim diváků, kteří přišli a byli čtvrtým pilířem našeho výkonu. Po celou dobu nás fantasticky podporovali.

Jaroslav Modrý (HC Kometa Brno): Soupeř nás předčil v efektivitě. Měli jsme několik šancí v přesilových hrách a nebyli jsme schopni si jimi pomoct. Když se nedá gól, tak se těžko vyhrává. Měli jsme dobrý začátek a bylo to fajn. Kluci pracovali jak měli a dělali si věci. Následně jsme špatně vystřídali a domácí nás potrestali. Vždy, když se stane něco negativního, tak nás to ovlivní. Pořád bylo plno času a stále jsme měli šanci se do utkán vrátit. Obětavost a gólman domácích nás dnes připravili o efektivitu v koncovce.